pixers group: pixers | pixers business | pixers ring Pixers® - We live to change

Za nami ​1 edycje Pixers Cup i Pixers Pro Series!

2018-05-08 12:10:00

Pixers Cup i Pixers Pro Series to zawody, które odbyły się w sobotę 21 kwietnia. Na starcie stanęło ponad 40 zawodników, którzy mieli do przejechania 6 przejazdów po 2 okrążenia.

Rano, wśród aut cywilnych najszybszy okazał się Przemysław Foluszczyk w Toyocie MR2. Na podium w poszczególnych kategoriach znalazły się także dwie kobiety co pokazuje, że nie tylko panowie mogą konkurować w zawodach na Pixers Ring. W klasie do 2.5l zwyciężył Zbigniew Auguścik (Alfa Romeo 156), który odrabiał straty po pierwszym przejeździe.

Wyniki Pixers Cup

Od godziny 15 na torze ścigały się auta przygotowane do sportu. Najliczniejszą była zarazem najmocniejsza klasa, czyli OPEN 4WD. Na starcie w tej kategorii stanęło aż 10 zawodników w Fordach Focusach RS, Subaru Imprezach, czy Audi A7. Najszybszy był Grzegorz Wawrzyniak we wspomnianym Fordzie Focusie RS. W kategorii OPEN 2WD zwyciężył Andrzej Karwat w Renault Megane, a po piętach deptał mu Darek Mazur w ponad 400 konnym Fiacie Coupe.

Klasa do 2.5l padła łupem Jakuba Jeznacha, który był bezkonkurencyjny tego dnia w swoim Renault Clio. Emocji nie brakowało także w klasie do 1.7l. Zeszłoroczny mistrz musiał ustąpić bezbłędnie jadącej kolejnej kobiecie. Justyna Szołdra zdobyła pierwsze miejsce wygrywając o 0,82s w czasie łącznym, który wyniósł ponad 14 minut. Klasa do 1.4l to zwycięstwo Jakuba Kuracińskiego w Subaru Justy, który rozkręcał się tego dnia aby ostatecznie wspiąć się na najwyższy stopień podium.

Wyniki Pixers Pro Series

Pogoda dopisywała, a kibice i zawodnicy mogli skorzystać ze strefy gastro, żeby zjeść kiełbaskę opalając się na leżaku w oczekiwaniu na swój kolejny przejazd. Zawody po raz pierwszy odbyły się na systemie pomiaru czasu na kostki co spowodowało, że wyniki były bardzo dokładne, a obsługa poradziła sobie z nim bezbłędnie.

Kolejna runda już 19 maja, nie może Was na niej zabraknąć.