pixers group: pixers | pixers business | pixers ring Pixers® - We live to change

IV Runda Pixers Cup & Pixers Pro Series 2018 za nami!

2018-07-27 14:11:00

IV Runda Pixers Cup & Pixers Pro Series 2018 za nami! 

To była najszybsza runda tego roku. Dzięki doskonałej pracy całego zespołu udało się zakończyć jazdy już przed godziną 15, mimo, że całość nie była obłożona presją czasu. Na starcie zgłoszonych 31 kierowców. To dobry wynik biorąc pod uwagę letni czas wakacji i wyjazdów. Jednak mamy nadzieję poprawić frekwencję podczas sierpniowej V już rundy. 

W wielu klasach zawiązała się pasjonująca walka - czyli to co kocha każdy fan rajdowy i wyścigowy zarówno z punktu kibica jak i uczestnika.

Przejdźmy zatem do wyników. Startujemy z zawodami Cup. 

W klasie 1 triumfował debiutant Jarek Sorotiuk w Renault Clio 1.6. Tym razem drugie miejsce dla Andrzeja Boguty. On i jego Skoda Fabia 1.0 wciąż dominują klasę 1 w podsumowaniu rocznym. Na trzecim miejscu Aleksandra Boguta - również Skoda Fabia. W klasie drugiej ponownie zwyciężył Karol Rzewucki w Renaul Clio IV. Drugie miejsce dla Dawida Petryszyna w efektownych poślizgach jego Mazdy MX-5. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Auguścik w Alfie 156.

Czas na Pro Series. Tutaj pasjonująca walka zawiązała się między Tomkiem Czarneckim w Hondzie Civic i Stanisławem Grudniem w Fiacie Cinquecento. W połowie zawodów różnica między nimi wyniosła 0,004s na 8 minut jazdy. W drugiej części prowadził Stanisław z przewagą 1s. W ostatnim przejeździe Tomek nie tylko odrobił stratę ale wyszedł na prowadzenie z 1s przewagi. W klasie 2 również ciekawie. Wygrał debiutant zajmując dodatkowo 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jechał autem znanym od 13 lat na Dolnym Śląsku. Czarna Honda CRX z numerem 77 czyli Adam Balcerak. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Rafał Łasisz w żelazku, czyli Hondzie Civic starej generacji. Trzecie miejsce dla debiutanta Michała Rotko w Citroenie C2. Klasa 3 to dominacja Renault z jednym wyjątkiem. Pierwsze miejsce i kolejna wygrana dla Wojciecha Buczkowskiego. Wygrał o 7s z Jakubem Jeznachem, który również nie odpuszczał i pokazał niezłe tempo w bardzo mocno obsadzonej klasie. A czemu prawie dominacja? Ano dlatego iż na trzecim miejscu wylądował Michał Przybyłek w BMW E36. W klasie OPEN 2WD bez zmian, przynajmniej na pierwszym miejscu. Wygrał Andrzej Karwat w niepokonanym do tej pory Renault Megane. Próbowało wielu, może w końcu ktoś się skusi mocniej? :) Drugie miejsce dla jadącego nieco słabszym autem - BMW E36, Pawła Szymanka. Trzeci na podium był Adrian Jachna w kuloodpornej i pancernej BMW E32, gdzie waga auta na pewno nie pomagała. W kategorii OPEN 4WD cud! Fordy Focusy RS w końcu rozdzielone. Tak jak o tym, że wygrał Grzegorz Wawrzyniak w RSie nie zdziwi nikogo, tak to, że drugie miejsce przypadło Subaru Imprezie na pewno było niespodzianką. Pozytywną oczywiście. Kierował Krzysztof Chorąży. Tomasz Pietkiewicz tym razem trzeci na mecie.

Zawody odbyły się bezproblemowo. Zawodnicy nie mieli czasu nawet na zmianę kół, a już trzeba było podjeżdżać do kolejnego przejazdu, mimo, że prosiła się o to pogoda. Mieliśmy słońce przechodzące w nagły deszcz, co nieco zmieniło wyniki i zamieszało w stawce. Ci, którzy zaryzykowali jazdę na slicku, podczas gdy tor wysychał, mieli nosa. Asfalt był na tyle przyczepny, że można było śmiało jechać w tych warunkach nawet na tych oponach. Nie zabrakło grilla i wszechobecnej radości z przebiegu dnia. 

Atmosfera na tej imprezie jest bardzo przyjazna dla debiutantów ale także starych wyjadaczy. Każdy znajdzie poziom rywalizacji dla siebie. Dlatego serdecznie zapraszamy na następną rundę - czyli 11 sierpnia!