pixers group: pixers | pixers business | pixers ring Pixers® - We live to change

3 Runda Pixers Cup i Pixers Pro Series!

2018-06-19 11:46:00

Za nami 3 runda Pixers Cup i Pixers Pro Series!

Organizatorzy przygotowali bardzo nietypową trasę, która przypadła zawodnikom do gustu. Było dużo kręcenia kierownicą na pełnej prędkości ale i kilka miejsc, do których trzeba było zwolnić aby przejechać odcinek technicznie. 

W tej rundzie uczestnicy ścigali się niecodziennymi samochodami, między innymi Hondą S2000, Porsche Boxster czy Renault Clio Williams. 

Pierwsi na tor wyjechali kierowcy Pixers Cup.
Fabryczne auta na zwykłych oponach to flagowy wymóg cyklu Cup. W klasie pierwszej znakomite tempo znów pokazał Andrzej Boguta w Skodzie Fabii z litrowym silnikiem. Trzymał niejednokrotnie tempo zawodników podobnej klasy z Pro Series. Drugie miejsce dla Damiana Kądzieli w BMW E36. Trzecie miejsce przypadło żonie Andrzeja, która również jechała Fabią. Aleksandra to jedna z dwóch pań, która stała tego dnia na podium.
Klasa druga to popis siły Renault Megane IV i Karola Rzewuckiego. Drugie miejsce dla Mazdy MX-5 i Dawida Petryszyna. Trzecia na mecie zameldowała się Alfa Romeo 156 i jej kierowca Zbigniew Auguścik, który wciąż prowadzi w klasyfikacji rocznej z przewagą 2pkt nad Karolem.

Następnie kolej nastała na zawodników Pixers Pro Series.
Tutaj po raz pierwszy do rywalizacji dołączył Stanisław Grudzień w Fiacie Cinquecento 1.2. Pod nieobecność Jakuba Kuracińskiego, spowodowaną awarią auta, pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Czarnecki. Stanisław rozkręcał się z przejazdu na przejazd ale ostatecznie zajął drugie miejsce.
Klasa trzecia to umocnienie na prowadzeniu w klasyfikacji rocznej i ponowne pierwsze miejsce Rafała Łasisza w Hondzie Civic. W zasadzie, to cała klasa jeździ odmianami Hondy Civic. Jedyne BMW w tej klasie nie ukończyło zawodów przez spektakularny ale niegroźny na szczęście wypadek. Drugie miejsce dla walczącej w przepięknym stylu kolejnej kobiecie. Justyna Szołdra popisała się kilkoma odważnymi akcjami i atakami na zakręty co dało efekt w postaci wysokiego drugiego miejsca. Trzecie miejsce dla Giancarlo Fonte. Wystarczy jeden Włoch i Pixers Cup&Pro to międzynarodowe zawody.
Klasa trzecia była tego dnia najliczniejszą kategorią. Po przerwie wrócił Wojciech Buczkowski i wrócił mocniejszy, wygrywając klasę i wspinając się bardzo wysoko w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Jeznachowi, a więc dublet dla Renault Clio nowej generacji. Trzecie miejsce dla dużo starszego rówieśnika i mowa o aucie, bo było to Renault Clio Williams pierwszej generacji. Paweł Cichoń pokonał o 0,222s Hondę S2000, podczas gdy czasy łączne wszystkich przejazdów wyniosły ponad 13 minut. Kategoria Open 2WD to wygrana niezniszczalnego Andrzeja Karwata w Renault Megane. Niezniszczalnego, bo jeździł z poważnie kontuzjowaną prawą stopą. Ledwo chodził ale za to szybko jeździł. Drugie miejsce dla walczącego Oskara Kalicha w BMW 335i. Trzeci był rozkręcający się z przejazdu na przejazd Artur Niederliński w Focusie RS. Klasa Open 4WD i zmiana wielokrotnego zwycięzcy. Tym razem Grzegorz Wawrzyniak musiał uznać wyższość Tomka Pietkiewicza (to bardzo trafne słowo w przypadku Tomka i jego wzrostu). Przewaga ponad 11 sekund nad Grzegorzem dała mu pewne zwycięstwo także w klasyfikacji generalnej. Obaj panowie rywalizowali w Fordach Focusach RS z napędem na 4 koła. Trzecie miejsce dla reprezentanta Subaru, a konkretnie Subaru Imprezy wrx sti nowej generacji. 

Wyniki Pixers Cup i Pixers Pro Series 

Zawody przebiegły sprawnie i bez większych przestojów.
Zgłoszonych 40 aut, z czego przez awarie dotarło na tor kilka sztuk mniej. Przykłady wielu zawodników pokazują, że nie trzeba wielu inwestycji i starań, żeby dobrze się bawić i zdobywać przy okazji nagrody, dlatego zapraszamy wszystkich do udziału.

Następna, czwarta runda jest zaplanowana na 14 lipca i już teraz warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu!