pixers group: pixers | pixers business | pixers ring Pixers® - We live to change

2 Edycja Pixers Cup i Pixers Pro Series!

2018-05-28 17:02:00

Słońce, bezchmurne niebo, leżaki, plaża, kiełbaski i 45 sportowych aut gotowych do walki. Tak, to druga runda Pixers Cup i Pixers Pro Series!

Na starcie znów rekordowa liczba uczestników, a każdy z nich chętny by sięgnąć po najwyższy stopień podium w swojej kategorii. Już na samym początku zmagań do awarii dochodzi w kilku autach co wyklucza ich z dalszej walki. Zawody trwają jednak dalej w miłej atmosferze i nienagannym tempie. Organizatorzy przygotowują 6 przejazdów po 2 okrążenia każdy. Suma czasów będzie decydować o wyniku końcowym każdego zawodnika.

Zaczynamy serię Cup.
W klasie 1 wygrywa Andrzej Boguta w pożyczonej od żony Skodzie Fabii. Płynna, równa i szybka jazda pozwala mu na bardzo dobry wynik. Klasę drugą dominuje od początku do końca Karol Rzewucki w swoim złotym Renault Clio IV. Zwycięzca poprzedniej rundy w Alfie 156 musi się tym razem zadowolić trzecim rezultatem.

Jedziemy dalej do serii Pro.
Tu podział jest już na 5 odrębnych klas. Pierwszą z nich wygrywa znów Jakub Kuraciński w Subaru Justy, a całe podium wygląda identycznie jak na pierwszej rundzie. Klasa druga to pasjonująca walka Justyny Szołdry z Rafałem Łasiszem i Piotrem Saramą. Od początku Justyna kręci najlepsze czasy i zdaje się, że i tym razem wygra, jednak na prowadzenie wysuwa się Rafał. Drugie miejsce dla Piotra, a zwyciężczyni pierwszej rundy ląduje na trzecim miejscu podium. W klasie 3 wygrywa Jakub Jeznach w Renault Clio po bardzo dobrej i równej jeździe. Maciej Białek jadący Toyotą GT86 zajmuje drugie miejsce. Można tylko rozmyślać co by było gdyby nie ten mały błąd z pierwszego przejazdu... Czasy obu z nich były niemal lustrzanym odbiciem. Trzecie miejsce podium dla przepięknej Hondy S2000. Klasa OPEN 2WD to po raz kolejny triumf Andrzeja Karwata w Renault Megane RS. Najmocniejsza klasa, a także najliczniejsza to oczywiście OPEN 4WD. Wygrywa nie kto inny jak Grzegorz Wawrzyniak. Tym razem urwane szpilki w aucie sprawiają, że musi jechać pożyczonym Focusem RS, co jednak wychodzi mu na dobre.

Wyniki Pixers Cup i Pixers Pro Series

Tak kończy się druga runda Pixers Cup i Pixers Pro Series, a na kolejną zapraszamy już teraz. Wystartuj i Ty, do zobaczenia 16 czerwca.